בעלי מלאכה 12 קומה ב'
בית מרדכי
צ'ק פוסט, חיפה
04-8121174 facebook
התמחות למנהח"ש »

קורס מעשי בהנהלת חשבונות

»

הנהלת חשבונות מעשית

הנהלת חשבונות מעשית

קורס הנהלת חשבונות מעשי:

הנהלת חשבונות למתחילים לשם צבירת  ניסיון מעשי בהנהלת חשבונות, בקורס זה  יילמדו כל התוכנות המעשיות הנמצאות בשימוש בתפקידים השונים בענף הנהלת חשבונות, בשלב הראשון לימוד התוכנה עם חוברת תרגילים ותרגול מקביל בבית עם תוכנת דמו . בשלב השני עובדים על תיק לקוח עם  מסמכים אותנטיים עד למאזן הסופי. קורס זה מאפשר לתלמידים שכבר למדו את הקורסים התיאורטיים להתמקצע בכל הקשור בעבודה המעשית עם מסמכים אותנטיים. תלמידים שעבדו בתחום מסוים, אך לא עד למאזן, תלמידות שהיו בחופשת לידה או בהפסקת עבודה לשם גידול ילדים, וכן לתלמידים שעובדים ומעוניינים להתקדם מבחינה מקצועית.

על הלימודים:

הקורסים ללימוד הנהלת חשבונות מעשית כשמם כן הם – מטרתם להעניק לתלמידים תרגול מעשי רב, בקיאות, ושכלול ההתמצאות והיישום בתוכנות המעשיות המשמשות בתחום הנהלת החשבונות. הלימודים נערכים, על כן, בכיתות מחשבים, כאשר כל תלמיד יושב מול מחשב במשך כל השיעור, והם כוללים סימולציות רבות על נתונים של חברות ושל בתי עסק ותרגול מעשי של השימוש בתוכנות השונות. בין התוכנות הנלמדות – תוכנות לארגון בסיסי נתונים גדולים, תוכנות לחישוב שכר, תוכנות להפקת תלושי שכר ועוד. כל התוכנות הנלמדות מותאמות, באופן מתבקש, לתוכנות המובילות הנמצאות בשימוש בשדה המקצועי בתחום הנהלת החשבונות.

משך  הלימודים:
180 שעות כולל תוכנות חשבשבת חלונות  וריווחית, הכשרה מעשית עם תיק מסמכים אותנטיים בכל תחומי הנהלת חשבונות, כמו כן הכנת משכורת עם תוכנת מיכפל 2000 או שיקלולית. ניתן לשלב גם את תוכנות  PRIORITY, SAP BUSINESS ONE, EXCEL למנהלי חשבונות.

ניתן לבנות חבילה ספציפית לפי צורכי התלמיד, לבחור חלק  מהתוכנות בהתאם לנדרש.

מתכונת הלימודים:

  • הפרויקט מוצע במסגרת לימודי בוקר או ערב או ימי שישי.
  • הפרויקט מתקיים בקבוצות קטנות באווירה נעימה, עם יחס אישי, הלימוד נעשה בצורה פרטנית, לפי קצב אישי. לרשות כל התלמידים עומד מסוף מחשב, המשמש אותום לעבודה המעשית.

תוכנית הלימודים:
הקורס יתחיל בלימוד תוכנות,  לאחר מכן כל תלמיד מקבל תיק מסמכים אותנטיים בכל תחומי הנהלת חשבונות, עליו הוא עובד באופן עצמאי ובקצב אישי משלו עם הדרכה צמודה. כמו כן מומלץ לשלב בפרויקט גם את לימוד גיליונות אלקטרוניים EXCEL. גיליונות אלקטרוניים הפך לחלק בלתי נפרד ממערכת הנהלת חשבונות, ומהווה כלי עזר חשוב לניהול מערכת הנהלת חשבונות. בהמשך נלמד וניישם את תוכנת מיכפל או שיקלולית, תוכנה להכנת משכורות. (ראה פירוט מלא בתוכנות)

למי מיועד הפרויקט?
הפרויקט מיועד למנהלי חשבונות בעלי סוג 2 ומעלה*, ליועצי מס ולרואי חשבון, שחסרה להם הכשרה המעשית בתחומים השונים של הנהלת חשבונות.
* במקרים מיוחדים בעלי סוג 1 ישקלו כמועמדים לקורס.

העבודה המעשית במסגרת הפרויקט:
פקודות יומן שקלי ומט"ח, אשראי דוקומנטארי, אשראי ספקים, קרן מימון משלוחי יצוא, פיקדונות מט"ח, הזנת חשבוניות ספקים והוצאות, הפקדות בנק דחויים וכרטיסי אשראי, יבוא ועמילות מכס, פירעון דחויים, התאמות בנקים וספקים, סגירת התאמות, רישום מנה צפויה, תיקון תנועות, שיווק ומלאי, הכנת משכורת  וגיליונות אלקטרוניים.

תעודת גמר:

לבוגרי הקורסים, שיעמדו בכל דרישות הפרויקט, תוענק תעודה על נסיון מעשי מקביל לשנת עבודה בפועל. כמו כן עזרה לניסוח קורות חיים.

הדוחות הנלמדים:
מאזן שנתי ודוח רווח והפסד, מאזן בוחן, תכנון מס, דו"ח מע"מ, תהליך ההגדרה והפקה של קובץ PCN874, דו"ח מע"מ מקוון,  כרטסת הנהלת חשבונות, דוח ניכוי במקור, דוח צפי, גיול חובות, דוח אובליגו, ניתוח כרטיסים, תזרים מזומנים, איתור תנועות,  הפקת דוחות ומילואם בפועל.

אוטובוסים - אגד: 16, 115. 123, 132, 133, 136, 146 מרכזית המפרץ
מטרונית 1, 2, 3
חניה חינם לרשות התלמידים
צור קשר
 
under construction - start date: 04/10/2015 - end date 08/10/2015